Już 1 kwietnia na Hali Centrum Sportowego Akademos w Lublinie zostanie rozegrana II edycja Otwartych Mistrzostw Lublina w Badmintonie!

 

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów badmintona – zarówno amatorów rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem, jak i zawodników zaawansowanych i zawodowych – dla każdego na pewno znajdzie się odpowiednia kategoria 🙂

Wszelkie szczegóły znaleźć można pod linkiem https://www.facebook.com/photo?fbid=750527350024541&set=a.463189248758354 a zgłoszenia przesyłać na adres:  uksablublin@o2.pl

Mamy nadzieję na spotkanie z Wami już 1 kwietnia 2023 🙂

 

 

Wchodzimy w nowy rok wspominając jeszcze nasze ostatnie spotkania w 2022 – kiedy to już w świątecznej atmosferze nasi Zawodnicy otrzymali mikołajkowe upominki ?mamy nadzieję że będą Wam służyć i w treningach i w relaksie ?
Mamy również nadzieję, że weszliście w nowy rok
pełni sił i motywacji ?
a 2023 przyniesie Wam ogrom sukcesów nie tylko na kortach.
7 kortów
11 godzin
81 zawodników
132 mecze
Tak mniej więcej wyglądała ubiegła sobota na
Hali Akademos Centrum Sportu gdzie rozegrane zostały
Otwarte Mistrzostwa Lublina w Badmintonie.
17.12.2022r. na Hali Centrum Sportu Akademos podczas Otwartych Mistrzostw Lublina w Badmintonie, na których stawili się zawodnicy nie tylko z Lublina, ale także z Białej Podlaskiej, Puław, Łęcznej, Dratowa, Kielc, Lubartowa, Sandomierza oraz Warszawy, rozegrano dwa turnieje – dla dzieci i młodzieży w kategoriach U9 – U17 oraz dla dorosłych, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach zaawansowania „A” oraz „B” – przez 11 godzin korty rozgrzane były do czerwoności a duch rywalizacji i sportowych emocji nie opuszczał zarówno zawodników jak i kibiców nawet na chwilę.
My jako organizatorzy bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym zawodnikom, trenerom, rodzicom i kibicom, za obecność, wspaniałą, sportową atmosferę oraz świetne, wyrównane pojedynki ?
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie ???
Poniżej przedstawiamy listę medalistów:
U9
1. Miłosz Sobstyl – Akademia Badmintona Lublin
2. Klara Kosior – Akademia Badmintona Lublin
3. Magdalena Gromaszek – Akademia Badmintona Lublin
3. Szymon Gromaszek – Akademia Badmintona Lublin
U11
1. Antoni Miotła – Akademia Badmintona Lublin
2. Tomasz Skruszeniec – Akademia Badmintona Lublin
3. Ksawery Rek – Akademia Badmintona Lublin
3. Paweł Taszarek – UKS Dratovia Dratów
U13 dziewcząt
1. Zuzanna Józefacka – Akademia Badmintona Lublin
2. Hanna Zarębska – Akademia Badmintona Lublin
3. Katarzyna Trześniowska – Akademia Badmintona Lublin
U15 chłopców
1. Kacper Iwaniak – Akademia Badmintona Lublin
2. Bartosz Kaniewski – Akademia Badmintona Lublin
3. Konrad Klautzsch – Akademia Badmintona Lublin
U17 chłopców
1. Alan Terlecki – UKS Badminton Puławy
2. Kacper Piłka – Akademia Badmintona Lublin
3. Miłosz Kosior – Akademia Badmintona Lublin
3. Jakub Niedochodowicz – UKS Badminton Puławy
Singiel Mężczyzn A
1. Daniel Gujski – Akademia Badmintona Lublin
2. Adam Juszczyk – Warszawa
3. Patryk Bodzak – Górnik Łęczna S.A.
Debel Mężczyzn A
1. Hasem Abul/Zan Laznik – AZS UMCS Lublin/AZS UM Lublin
2. Adam Juszczyk/Dawid Maron – Warszawa/UKS Badminton Puławy
3. Weng Chen-Yu/Omsap Kongamornpinyo
3. Piotr Chudzik/Daniel Gujski – Akademia Badmintona Lublin
Singiel Mężczyzn B

1. Zbigniew Drobek – Sandomierz
2. Mateusz Kwit – UKS Badminton Puławy
3. Jakub Stężycki – AZS UMCS Lublin
3. Paweł Skomra – UKS Badminton Puławy
Singiel Kobiet
1. Roksana Rabczon – Lublin
2. Monika Wójtowicz – Lublin
3. Greta Pardyka – UKS Badminton Puławy
3. Weronika Błaszczak – Górnik Łęczna S.A.
Debel Mężczyzn B
1. Piotr Masicz/Przemysław Pastuszak – Lublin
2. Piotr Pakuła/Grzegorz Wójcik – Lublin
3. Piotr Hawrysz/Artur Sieńko – Lublin
Debel Kobiet
1. Anna Koperwas/Dorota Pakuła – Lublin
2. Katarzyna Jakubowska/Joanna Żuk – Górnik Łęczna S.A./Lublin
3. Patrycja Gzyra/Greta Pardyka – UKS Badminton Puławy
3. Anna Wójtowicz/Monika Wójtowicz – Lublin
5. Agnieszka Gil/Weronika Błaszczak – Górnik Łęczna S.A.
Mixt B
1. Tomasz Gil/Justyna Kubicka – Kielce
2. Maciej Wodziński/Monika Szajewska – Lublin
3. Piotr Koza/Katarzyna Jakubowska – Górnik Łęczna S.A.
3. Paweł Skomra/Patrycja Gzyra – UKS Badminton Puławy

Turniej dzieci i młodzieży w kategoriach U9 – U17, który rozegrany został 19 listopada 2022r. to nie jedyne wydarzenie tego dnia – w ramach IX Otwartych Mistrzostw Puław w Badmintonie po południu sportowe zmagania rozpoczęli dorośli zawodnicy – i tutaj nie mogło zabraknąć reprezentacji Akademii Badmintona Lublin – do Puław zawitali Piotr Hawrysz, Miłosz Kosior, Roksana Rabczon, Artur Sieńko, Maciej Wodziński oraz Monika Wójtowicz i w wielu kategoriach praktycznie nie mieli sobie równych!

 

Singiel Mężczyzn A:

V miejsce – Artur Sieńko

Singiel Mężczyzn B:

III miejsce – Piotr Hawrysz

VII miejsce – Miłosz Kosior

VII miejsce – Maciej Wodziński

Singiel Kobiet:

I miejsce – Roksana Rabczon

II miejsce – Moinka Wójtowicz

Debel Mężczyzn B:

III miejsce – Piotr Hawrysz i Artur Sieńko

IV miejsce – Miłosz Kosior i Dawid Augustynowicz (Lubartów)

V miejsce – Maciej Wodziński i Mateusz Kwit (UKS Badminton Puławy)

Mixt B

V miejsce – Roksana Rabczon i Mateusz Kwit (UKS Badminton Puławy)

 

Zawsze bardzo miło nam jest widzieć naszych Zawodników na kolejnych Turniejach – obserwować i czytać Wasze wyniki podczas tych zmagań – za każdego z Was trzymamy kciuki i cieszymy się z każdego zdobytego punktu, seta czy wygranego meczu – oby tak dalej!

 

 

19 listopada 2022r. w Puławach rozegrane zostały IX Otwarte Mistrzostwa Puław w Badmintonie organizowane przez UKS Badminton Puławy  – tym razem Akademia Badmintona Lublin mocno zaznaczyła swoją obecność w badmintonowym środowisku, ponieważ na Turnieju pojawiła się w 11 osobowym składzie!

Bojankowski Dominik, Gromaszek Magdalena, Gromaszek Szymon, Józefacka Zuzanna, Kosior Klara, Kosior Miłosz, Miotła Antoni, Rek Ksawery, Skruszeniec Tomasz, Sobstyl Miłosz oraz Trześniowska Katarzyna – taka reprezentacja Akademii Badmintona Lublin pod czujnym okiem Trenerki Aleksandry Skrzyńskiej zawitała na puławskich kortach i poradziła sobie znakomicie!

 

 

Po zakończonych rozgrywkach klasyfikacja naszych Zawodników przedstawia się następująco:

Kategoria U9 (rozgrywana łącznie pomiędzy dziewczynkami i chłopcami):

I miejsce – Miłosz Sobstyl

III miejsce – Klara Kosior

IV miejsce – Szymon Gromaszek

V miejsce – Magdalena Gromaszek

Kategoria U11:

IV miejsce – Tomasz Skruszeniec

V miejsce – Ksawery Rek

V miejsce – Antoni Miotła

Kategoria U13 dziewcząt:

V miejsce – Zuzanna Józefacka

VII miejsce – Katarzyna Trześniowska

Kategoria U13 chłopców:

V miejsce – Dominik Bojankowski

Kategoria U17 chłopców;

II miejsce: Miłosz Kosior

 

 

„Dla większości zawodników Akademii Badmintona Lublin to był pierwszy występ na badmintonowym turnieju, dlatego niezmiernie cieszą mnie ich tak wspaniałe i wysokie wyniki – tym bardziej, że był to turniej wyjazdowy – nowa hala, nowe osoby, nowe doświadczenia – na szczęście nasi młodzi sportowcy nie dali się pokonać nie tylko przeciwnikom ale też stresowi, co bardzo dobrze rokuje na kolejne turnieje, na których mam nadzieję znów zobaczyć moich podopiecznych” – mówi Trenerka Ola

 

A nas, jako Kadrę Akademii Badmintona bardzo cieszy także coraz większa obecność naszych Zawodników na turniejach i nie możemy doczekać się, na kolejne sportowe emocje!

Uwaga! Uwaga!
?

Wychodząc naprzeciw Waszym głosom rozpoczynamy nabór do nowej grupy!
Grupa rodzinna to świetna okazja nie tylko do zadbania o swoją kondycję i spędzenia wspólnego czasu z najbliższymi, ale także szansa na poznanie nowych przyjaciół z podobnymi sportowymi pasjami ?
Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i doświadczenie – jedyny warunek – weź ze sobą mamę, tatę, brata, siostrę, córkę, syna a nawet przyjaciela ?
Gdzie? Hala Akademos Lublin
Kiedy? Czwartki 17:00 – 18:30
Zgłoszenia: Tel: 509 265 995; e-mail: uksablublin@o2.pl

Sport to zdrowie, a jak wiemy, na jesienno – zimowy czas warto zadbać o nie szczególnie mocno.

My mamy da Was propozycję jak to zrobić!

Rozpoczynamy kolejny nabór do grupy treningowej dla dorosłych ????

Gdzie? Hala Akademos Lublin
Kiedy? Piątki 20:00 – 21:30
Zgłoszenia: Tel: 509 265 995; e-mail: uksablublin@o2.pl

Niechętnie to mówimy… ale wakacje powoli dobiegają końca.

ALE! Nie ma tego złego, bo już od września wracamy na lubelskie korty – a Was serdecznie zapraszamy, aby już dziś zapisać siebie lub swoje pociechy na treningi w sezonie wrzesień 2022 – czerwiec 2023 ?

Dzieci i młodzież – wtorki i środy 17:00 (hala Akademos)

Dorośli – czwartki 20:00 -21:30 (hala Akademos) oraz soboty 10:00 – 11:30 (hala MOSiR Łabędzia).

Czekamy na Ciebie!!

Czy wiedzieliście że:

Lotka do badmintona zbudowana jest z 16 gęsich piór i potrafi lecieć z prędkością nawet 493 km/h?

W posiadłości Badminton House w Anglii około 1870 roku wykonano pierwszy pokazowy mecz oraz wyznaczono wymiary boiska do badmintona, które obowiązują do dziś – 13,4mx6,1m?

W 1988 roku badminton był dyscypliną pokazową na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu, a już 4 lata później w Barcelonie był dyscypliną medalową?

Jeśli zainteresowały Was te techniczne i historyczne ciekawostki oraz chcielibyście dowiedzieć się jak to w praktyce jest wziąć do ręki rakietkę i stanąć na boisku – zapraszamy do nowopowstającej grupy dla dorosłych!

Już od czerwca zapraszamy Was na boiska w hali MOSiR Łabędzia w Lublinie, w każdą sobotę w godzinach 10:00 – 11:30

Serdecznie wszystkich zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 509265995 lub mailowo: uksablublin@o2.pl

Czekamy na Ciebie!!!

Już w sobotę 28.05.2022r. zapraszamy wszystkich na Halę Sportową Łabędzia na Dzień Dziecka z Badmintonem!!

W programie wiele gier i zabaw, pamiątkowe upominki oraz bardzo sportowa atmosfera!

Weź siostrę, brata, koleżankę, kolegę
i przyjdź poznać najszybszy sport świata!